نصب آبرو و نما

نصب آبرو و نما

آبرو یا آبریز محصولی است از لوازم شیروانی که جهت هدایت آب برف و باران از روی بام شیروانی کاربرد دارد. با توجه به موقعیت جغرافیایی و نوع آب و هوایی که ساختمان در آن قرار می گیرد باید آبرویی متناسب انتخاب کنید.

به صورت کلی دو نوع آبرو داریم:

  • آبرو لندنی (آبرو گرد یا آبرو فیتیله ای یا آبرو مخفی)
  • آبرو جعبه ای (آبرو مستطیلی یا آبرو چهار گوش)

معمولا آبرو از جنس گالوانیزه تولید می شود که در اثر اصابت آب زنگ نزده و نپوسد. ولی خوب به مرور زمان، گالوانیزه هم اکسید شده و خواهد پوسید. با توجه به این مورد آبرو جعبه ای که ضخامت بیش تری نسبت به آبرو لندنی دارد عمر بیش تری خواهد داشت.

✔️ آبرو لندنی یا آبرو فیتیله ای ضخامتی برابر با 0/4 چهار دهم میل و طول 2 متر داشته و برای نصب آن در سقف شیروانی به دسته آبرو لندنی نیاز خواهید داشت.

✔️ آبرو جعبه ای که بیشتر برای ساختمان های صنعتی و سوله ها کاربرد دارد و با توجه به میزان بارندگی منطقه به سه دسته سایز یک 10 سانتی، سایز دو 12 سانتی، سایز سه 15 سانتی با ضخامت 1 میلی متر و طول 2/5 متر و یا به صورت اختصاصی قابل عرضه است.

برای نصب آبرو جعبه ای نیز مانند آبرو لندنی برای هر یک متر یک عدد دسته آبرو نیاز دارید.

آبرو از جمله مواردیست که برای سقف های شیبدار ویلایی انواع آردواز و سوله و کلا هر سقفی که جهت حفاظت در مقابل بارندگی ایجاد شده باشد مورد نیاز است.

در واقع آبرو باعث جمع آوری آب های روی بام و هدایت آن بسمت محل مورد نظر می باشد و بسیار کاربردیست.

نحوه اجرای آبرو و همچنین متریال مورد استفاده در تهیه آن بسیار مهم بوده و عدم توجه به این موارد ممکن است خسارت بسیاری به بار آورده و کل سقف اجرا شده را بلا استفاده نماید از این رو هنگام اجرای آبرو به کیفیت مصالح مورد مصرف و اجرای صحیح آن دقت شود.

آبرو چه کاربردهایی دارد؟

  • ورق های طرح آبرو را می توان در مجراهای باریک و یا داکت مورد استفاده قرار داد، به طوری که آب ناشی از بارش را از سقف ساختمان به بیرون انتقال داد.
  • یکی دیگر از کاربردهای ورق های طرح آبرو استفاده از آن ها در سطح خیابان ها است. استفاده از این ورق ها در سطح شهر نیز می تواند به زیبایی و نظافت آن کمک به سزایی کند. با استفاده از آبرو در سطح شهری می توان آب را از معابر دور کرد و آن ها را به سمت فاضلاب هدایت نمود.
  • اما یکی از کاربردهای اصلی آبرو یا گاتر در مناطقی است که میزان بارش در آن بسیار زیاد است. که عموما در این مناطق از سقف های شیبدار و یا شیروانی استفاده می شود. در این سطوح با استفاده از کانال های پیش ساخته آب و یا ناودان می توان آب را هدایت و جمع آوری نمود.
  • دور استخر، دور جکوزی، پارکینگ، رمپ، سوله، آزمایشگاه ها، محیط های درمانی، فضاهای تاسیساتی، مراکز صنعتی و تولیدی، تراس و بام از دیگر موارد مصرف ورق های طرح آبرو می باشند.

زیبا گستر با استفاده از تخصص مهندسین و اساتید مجرب خود آماده ارائه انواع خدمات آبرو در سراسر تهران می باشد.

نصب آبرو و نما

نصب آبرو و نما