اجرای ساندویچ پانل

اجرای ساندویچ پانل

نحوه اجرای ساندویچ پانل

ارزش یک سازه و بنای ساختمانی با میزان استحکام و امنیت آن سنجیده می شود. در تمامی سازه ها برای بالا بردن استحکام و مقاومت سازه و همچنین افزایش امنیت آن لازم است تا از مرغوب ترین و با کیفیت ترین مصالح استفاده شود. در مقاله زیر به توضیحاتی در خصوص نحوه اجرای ساندویچ پانل می پردازیم.

ساندویچ پانل از مقاوم ترین و بادوام ترین مصالح ساختمانی است که امروزه گسترش زیادی در بین سازه ها و محبوبیت فراوانی برای مدیران پروژه پیدا کرده است. دارای کاربردهای فراوانی در سازه های بزرگ و کوچک می باشد که می توان به ساخت ساخت سوله، انبار و حتی ساخت اتاق با ساندویچ پانل اشاره کرد.

می توان این نکته را بیان داشت که ساندویچ پانل در دو نوع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری تولید می شوند که بسته به نیاز پروژه از انواع آن استفاده می شود. برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل و هم چنین مرغوب ترین و ارزان ترین ساندویچ پانل تهران با مشاوران زیبا گستر در ارتباط باشید.

اجرا و نصب ساندویچ پانل بسته به نوع خم و ورق استفاده شده و نوع کاربری آن ها دارای روش های مختلفی می باشد. در برخی از روش ها با استفاده از پیچ واشر دار و در برخی دیگر بدون نیاز به واشر، نصب می شود.

تنوع روش های اجرای ساندویچ پانل به ابعاد پروژه نیز وابسته است.

نکات قبل از اجرای ساندویچ پانل

قبل از نصب ساندویچ پانل ها نیاز به انجام زیرسازی مناسب وجود دارد. برای انجام این کار از پروفیل فولادی قوطی و یا نبشی استفاده می شود که متناسب با مصالح مصرفی و با در نظر گرفتن بار بار باد و بارهای افقی وارد بر پروفیل های زیرسازی، نوع و شماره پروفیل انتخاب می گردد. به این مرحله پروفیل کشی یا زیرسازی گفته می شود.

نصاب ساندویچ پانل، با جوشکاری، پروفیل ها را به یکدیگر متصل می کند تا زمینه مناسب جهت اجرای ساندویچ پانل ایجاد شود. حال، بعد از زیرسازی محل مورد نظر، زمان نصب ساندویچ پانل ها رسیده است.

در اجرای ساندویچ پانل های دیواری، اگر پنجره ایی در میانه دیوار وجود داشته باشد نصاب می بایست با توجه به ابعاد پنجره، ساندویچ پانل را برش دهد تا به راحتی بتوان برای نصب اقدام کرد.

به هنگام اجرای ساندویچ پانل، با توجه به مکان قرار گیری آن ها و همچنین میزان ضخامت و قطر ساندویچ پانل، پیچ های سر مته دار به ساندویچ پانل و پروفیل پیچ می شوند.

اجرای ساندویچ پانل

اجرای ساندویچ پانل