آلاچیق و سردرب

آلاچیق و سردرب

زمانی که فکر طراحی فضای سبز و طراحی فضای بیرونی خانه به ذهنتان خطور می کند احتمالا با موارد بسیاری رو به رو می شوید که می توانند در لیست وسایل و فضاهای مورد نیاز شما قرار بگیرند، از آبنما گرفته تا انواع مختلف گیاهان، مبلمان بیرونی و… در این میان یکی از مهم ترین عناصری که اتفاقا در میان افراد از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است استفاده از آلاچیق در فضای سبز است. انتخاب یک آلاچیق مناسب و شناخت کیفیت خوب آلاچیق به همراه قیمت آلاچیق مسائلی هستند که می توانند در زمان خرید و تهیه آلاچیق به کمک شما بیایند.

درباره آلاچیق و انواع آن

همه ما با آلاچیق آشنا هستیم، اقامتگاه های نسبتا کوچکی که در حیاط، باغ، روف گاردن و سایر فضاهای سبز قرار می گیرند و به عنوان یک سرپناه برای نشستن در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند. سقفی که بالای سر شما قرار می گیرد باعث می شود که در فصل های متفاوتی از سال بتوانید از آفتاب مستقیم، بارش برف، باران، وزش شدید باد و… در امان بمانید. آلاچیق ها را می توان از جهات مختلفی تقسیم بندی کرد. به طور کلی آلاچیق ها از نظر جنس معمولا در اشکال شیشه ای، فلزی و چوبی قرار می گیرند که در این میان، آلاچیق های چوبی رایج تر هستند.

علاوه بر جنس آلاچیق ها می توان آن ها را از نظر طراحی و شکلشان نیز به چند دسته تقسیم بندی کرد:

آلاچیق با طراحی ژاپنی: این نوع از آلاچیق ها معمولا از چوب صدر و توسکا ساخته می شوند برای طراحی شان نیز به سراغ طراحی های ژاپنی می روند. به همین دلیل هم ظاهر متفاوت تری از سایر آلاچیق ها دارند.

آلاچیق با سقف شیروانی: این نوع از آلاچیق ها بسیار رایج هستند و برای سقف شیروانی شان نیز معمولا از مصالحی اعم از سفال، چوب، آجر، بتن و یا الیفا طبیعی استفاده می شود.

آلاچیق با تیرک های افقی: در طراحی این نوع از آلاچیق ها از تیرک های چوبی استفاده می شود که می تواند استحکام و البته زیبایی آلاچیق را افزایش دهد.

✅ شرکت زیبا گستر طراحی، ساخت و نصب انواع آلاچیق در سراسر تهران را با بهترین کیفیت انجام می دهد.

آلاچیق و سردرب

آلاچیق و سردرب